021-91008989دامنه خود را ثبت کنید

یک دامنه انتخاب کنید


قیمت گذاری
دامنه

پسوندهزينه ثبتهزينه تمدیدهزينه انتقال
com.N/A تومانN/A تومانN/A تومان
net.N/A تومان0 تومان0 تومان
org.N/A تومانN/A تومانN/A تومان
ir.N/A تومانN/A تومانN/A تومان
info.N/A تومانN/A تومانN/A تومان
co.N/A تومان0 تومان0 تومان
biz.N/A تومان0 تومان0 تومان
site.N/A تومانN/A تومانN/A تومان
xyz.N/A تومانN/A تومانN/A تومان
me.N/A تومان0 تومان0 تومان
eu.N/A تومانN/A تومانN/A تومان
.ruN/A تومانN/A تومانN/A تومان
.euN/A تومانN/A تومانN/A تومان
.topN/A تومانN/A تومانN/A تومان

دامنه چیست؟

دامنه و یا دامین( Domain ) اسمی هست که سایت شما در سطح اینترنت با آن نام شناخته میشود. بعد از نام دامنه شما پسوندی قرار میگیرد که مشخص کننده کاربرد آن بر اساس قوانین Icann میباشد.

پسوند دامنه ها به گونه های مختلفی همچون پسوند های اقلیمی مانند .ir و پسوند های جنرال مانند .com میباشد.

پسوند برای دامنه های ملی همانند .ir و یا .co.ir یا ac.ir و id.ir و … میباشد که با توجه به پسوند مدنظر نیازمند مدارک خاصی برای ثبت آن میباشد.

همچنین برای دامنه های بین المللی نیز امروزه پسوند های بسیار زیادی وجود دارد که متداولترین آنها .com , .Net , Org , Co و … میباشد.

مزایای ثبت دامنه در یوسرور:

 • ثبت دامنه های ملی در نیک هندل شما بصورت آنی
 • قیمت ثبت بسیار پایین
 • امکان ثبت نیم سرورها و مدیریت آنها از طریق پرتال کاربری یوسرور.
 • امکان انتقال به سایر کاربران یوسرور بصورت رایگان
 • امکان قفل دامنه های بین المللی
 • امکان ثبت دامنه های بین المللی بدون هیچ مشخصاتی از شما
 • مدیریت DNS Records و امکان استفاده از آن در دامنه های بین المللی

راهنمای انتخاب دامنه:

انتخاب یک دامین(دومین) مناسب قدم بسیار مهم برای شروع کسب و کار خود در اینترنت میباشد. در انتخاب دامین هیچ اجباری برای استفاده از نام شرکت، برند و … وجود ندارد ولی بهتر است برخی از اصول را رعایت کنید تا نام دامنه شما خیلی راحت در ذهن ماندگار باشد و برای تایپ آن کاربر دچار اشتباه نگردد.

در انتخاب نام دامنه حتما به موارد ابتدایی زیر توجه ویژه ی بفرمایید:

به یادماندنی

کوتاه

تلفظ آسان

استفاده از کلمات کلیدی

انتخاب پسوند رایج و مرتبط

آدرس منحصر به فرد و عدم کپی برداری

انتخاب نام مرتبط با حوزه فعالیت

رعایت این قواعد بجز برخی پسوند ها که نیاز به قواعد و یا مدارک خاص جهت ثبت آنها میباشد اجباری نیست ولی رعایت آنها باعث میگردد کاربران شما بدون سردرگمی در مراجعات بعدی سایت شما را براحتی پیدا کنند. همچنین کلمات کلیدی و پسوند متناسب نیز میتوانید در سئو سایت کمک کند.

سوالات متداول ثبت دامنه

 

 • مالکیت دامنه با چه فردی میباشد

تمامی دامنه های ثبت شده در یوسرور تحت مالکیت کاربری میباشد که دامنه را ثبت کرده است و هیچ دخل و تصرفی در مالکیت دامنه ها برای یوسرور وجود ندارد.

 • چگونه امکان تغییر دامنه ثبت شده وجود دارد؟

بصورت عمومی امکان لغو و یا تغییر دامنه ها از طریق یوسرور و هیچ ثبت کننده ای وجود ندارد ولی برای دامنه های ملی در صورتی که تایید نهایی نشده باشد شما میتوانید به ورود به پنل nic.ir خود دامنه مدنظر را لغو کنید. گزینه لغو درخواست برای دامنه های .ir تا قبل از تایید اولیه ممکن میباشد و بعد از آن مقدور نخواهد بود.

 • چطور میتوانم دامنه خود را به یوسرور انتقال دهم؟

قبل از شروع لازم هست از شرکت ثبت کننده فعلی دامنه خود درخواست کنید که کد انتقال و یا EPP کد را در اختیار شما قرار دهند. سپس در پرتال کاربری یوسرور ثبت نام کنید، بعد از ورود به ناحیه کاربری خود در یوسرور منو “دامنه” را کلیک و سپس از زیر منو های آن انتقال دامنه را انتخاب کنید. نام دامنه خود را وارد کنید و در ادامه مراحل کد انتقال دریافتی از شرکت ثبت کننده قبلی دامنه خود وارد کنید، با ادامه مراحل و پرداخت صورتحساب ایجاد شده انتقال دامنه شما شروع میگردد.در صورتی که ایمیل از رجیسترر قبلی خود مبنی بر تایید انتقال دریافت کنید روند انتقال سریعتر خواهد بود در غیر اینصورت روند انتقال 5 الی 7 روز کامل زمانبر خواهد بود تا خود رجیسترر قبلی و جدید این ترسنفر را قبول کند. هنگام انتقال دامنه 1 سال نیز تمدید میگردد.

 • مراحل و زمان ثبت دامنه .com و بین المللی چگونه هست؟

دامنه های .com و تمامی دامنه های بین المللی بصورت آنی ثبت میگردد. البته در صورتی که دامنه جزو دامنه های پرومیم باشد ثبت آن با هزینه و شرایط عادی مقدور نخواهد بود. همچنین برخی پسوند ها(تعداد آنها خیلی کم و انگشت شمار میتواند باشد) نیز وجود دارند که ثبت آن نیازمند  مشخصات و آدرس خاص و یا مدارک خاصی نیاز دارند که ثبت آنها نیز آنی نخواهد بود همانند .RU

 • دامنه های .ir چگونه ثبت میگردد؟

دامنه های .ir دامنه های ملی میباشد که در سازمان فیزیک نظری کشور به آدرس nic.ir ثبت و تایید میگردد، برای ثبت دامنه های .ir ابتدا لازم هست که یک نیک هندل در nic.ir برای خود ایجاد کنید و سپس دامنه مدنظر را از پرتال کاربری خود ثبت کنید. ثبت دامنه های .ir بدین شرایط میباشد که ابتدا دامنه در مرحله رزور قرار میگیرد، مرکز ثبت دامنه های ملی ایرنیک دامنه ثبتی شما را بررسی میکند در صورتی که جزو دامنه های خاص و یا نیازمند مدارک ثبت نباشد دامنه شما را تایید میکند و سپس شما میتوانید آن را استفاده کنید. در صورتی که دامنه جزو دامنه های غیرمجاز برای ثبت باشد درخواست شما کنسل و مبلغ به حساب کاربری شما عودت میگردد. و اگر ثبت دامنه مدنظر نیازمند مدرک خاصی باشد ایرنیک مدارک مورد نیاز و یا مجوز مورد نیاز را از شما درخواست میکند و دامنه شما بعد از ارسال مدارک در صورت تایید ایرنیک قابل استفاده خواهد بود.

 • بیشترین زمان مجاز دامنه ثبت شده چقدر هست؟

برای دامنه های ملی بیشترین میزان زمان مجاز برای ثبت و یا تمدید 5 سال میباشد و بیش از این زمام امکان ثبت و یا تمدید آن وجود نخواهد داشت. برای دامنه های بین المللی نیز 10 سال امکان ثبت آن وجود دارد که در اگر رجیسترر پشتیبانی نکند بایستی بصورت 10 تمدید 1 ساله و یا 2 تمدید 5 ساله و امثالهم انجام گیرد.

 

 • بعد از انقضای دامنه چه اتفاقی می افتد؟

در دامنه های ملی تا 30 روز بعد از انقضای دامنه بصورت عادی تمدید آن بدون جریمه و … ممکن میباشد و در بازه زمانی 30 الی 60 روز تمدید آن با جریمه ممکن خواهد بود، 60 روز بعد از انقضای دامنه های ملی بصورت کامل آزاد میگردد و قابل ثبت برای همه خواهد بود. دامنه های بین المللی نیز در 30 روز اول انقضای آنها(به غیر از موارد خاص) قابل تمدید میباشد و از 30 الی 60 روز با جریمه دلاری امکان ریستور یا ممکن میباشد. 60 الی 80 (غیر قابل پیش بینی بسته به پسوند و رجیسترر)روز بعد از انقضای دامنه بین المللی بصورت کامل آزاد برای ثبت همه خواهد بود.

 • دامنه خود را چطور به هاست خود متصل کنم؟

ابتدا هاست خود را با توجه به نیاز خود از منو هاست یوسرور انتخاب و خرید کنید، در صورتی که از قبل هاست دارید نیم سرورهای هاست خود را از سرویس دهنده خود درخواست کنید، نیم سرورهای دریافتی را در پرتال کاربری خود قسمت مدیریت دامنه وارد و ذخیره کنید. در صورتی که هاست را از طریق خود یوسرور خریداری کردید پس از خرید ایمیل مشخصات محصول برای شما ارسال میگردد که بخشی از آن نیز نیم سرورهای هاست میباشد، نیم سرورهای فوق را میتوانید در مدیریت دامنه ثبت و یا از طریق تیکت درخواست خود را برای تغییر نیم سرور به کارشناسان یوسرور ارسال کنید تا توسط ما انجام گیرد.