021-91008989

آزمون آنلاین تافل و آیلتس با آی پی خارجی

برگزاری آزمون های بین المللی آیلتس، تافل و ... با آی پی خارجی

آزمون آنلاین تافل و آیلتس با آی پی خارجی

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که قصد شرکت در آزمون آنلاین تافل و آیلتس با آی پی خارجی و یا آزمون های تخصصی سیسکو، گوگل و … را بصورت آنلاین داشته باشید ولی همانطوری که اطلاع دارید ناظر برگزاری آزمون سیستم شما را بصورت کامل بررسی میکند که شما روی سیستم خود هیچ وی پی ان و یا نرم افزار تغییر آی پی نداشته باشید، یعنی وای فای یا کابل لن اینترنت مستقیم به سیستم شما متصل شود و هیچ نرم افزار اضافی دیگری اجرا نشده باشد حتی کانکشن وی پی ان خود ویندوز را نیز بررسی میکنند، در نتیجه تنها راهی که شما پیش رو دارید اتصال به یک وای فای یا کارت شبکه ای میباشد که پشت آن اینترنت با آی پی خارجی باشد که بتوانید این تحریم ها را دور بزنید.

با یک مثال ساده این مورد را برایتان شرح میدهیم، فرض کنید که شما یک مودم اینترنت دارید و یک آی پی با پروتکل وی پی انی دارید، اگر مودم شما اتصال به وی پی ان را پشتیبانی کند(همه مودم ها این مورد را پشتیبانی نمیکنند) میتوانید روی مودم خود آنرا تنظیم کنید و در قسمت Route تنظیمات مودم نیز تعریف کنید که کلیه ارتباطات شما از طریق آن وی پی ان که روی مودم تنظیم نموده اید انجام شود. در صورتی که مودم شما این قابلیت را داشته باشد به راحتی میتوانید با تنظیمات ذکر شده آی پی خارجی مدنظر را متصل کنید و بدون ریسک شناسایی شروع به برگزاری آزمون خود کنید.

راه دیگر

برای شرکت در آزمون آنلاین تافل و آیلتس با آی پی خارجی راه دیگر هم هست که بسیار ایمن تر و تقریبا بدون ریسک هست استفاده از یک روتر سخت افزاری میکروتیک هست که تقریبا شبیه موارد ذکر شده در بالا عمل میکند ، منتهی با کیفیت بالاتر و همچنین امکان اسکریپت نویسی جهت جلوگیری از قطع شدن آی پی خارجی شما و همچنین انعطاف بالا در تنظیمات را دارد.

میکروتیک

میکروتیک انواع مدلهای سخت افزاری متفاوتی دارد که رنج قیمتی آنها از مدل ارزانتر با نام hap Lite شروع میشود و تا کانفیگ های بسیار حرفه ای برای مصارف خاص منظوره و حرفه ای، که برای استفاده خانگی اگر مدل ضعیفی از این دستگاه را نیاز دارید همان hap Lite پاسخگوی شما خواهد بود و در صورتی که به یک روتر نسبتا بهتر و پایدارتر نیاز دارید میتوایند روتر میکروتیک RB951 با سری UI که ارزانتر هست را بررسی و استفاده فرمایید. طبق تجربه کاربران ما، این نوع روتربرد از کیفیت بالایی برخوردار هست و کاملا پاسخگوی برگزاری آزمون با آی پی خارجی می باشد و مشکلی نخواهید داشت.

قابلیت های میکروتیک

از قابلیت های جالب روتر میکروتیک این است که شما میتوانید روی هر پورت از آن یک آی پی تنظیم کنید، مثلا پورت یک میکروتیک به آی پی ترکیه وصل باشد، یا مثلا پورت دو میکروتیک به آی پی آلمان، فرانسه و … متصل باشد و به تعداد پورتهای روی دستگاه خود میتوانید آی پی روی میکروتیک ست و استفاده کنید، البته قابلیت این را نیز دارد که مقصد های متفاوت با ای پی های متفاوت باز شوند. برای مثال تنظیم کنید که گوگل از یک آی پی باز شود اما برای آزمون آیلس از یک آی پی دیگر متصل شود.

حتی میتوانید به تعداد دلخواه وایرلس کانفیگ کنید و روی هر وایرلس یک آی پی تنظیم کنید که هنگام اتصال به آن وایرلس، آی پی مدنظر خاص خود را داشته باشید. این قابلیت جالب برای افرادی که آزمون های بین المللی آیلتس یا تافل و یا موارد مشابهی را برگزار میکنند بیشتر مفید خواهد بود، که می توانند برای یک آزمون از آی پی ترکیه رنج مثلا 1.1.1.1 و برای آزمون دیگر از آی پی رنج 2.2.2.2 استفاده کنند، البته آی پی های ذکر شده صرفا مثال بود و واقعی نیستند. 

یا اگر بخواهیم نمونه دیگر ذکر کنیم، حتی میتوان میکروتیک را به نحوی کانفیگ کرد که در هر ساعت از شبانه روز یک آی پی خاصی را برای شما ارائه دهد و این آی پی ها بر اساس کشور دلخواه شما قابل برنامه ریزی باشند. یا برای مثال تنظیم کنید که روز شنبه ای پی از کشور ترکیه در دسترس شما باشد، روز یکشنبه مجدد آی پی دیگر و غیر تکراری از ترکیه در دسترس شما باشد، یا روز شنبه برای پورت 1 میکروتیک آی پی ترکیه و پورت 2 آی پی آلمان و پورت 3 آی پی کانادا ست باشد و روز یکشنه این آی پی ها با آی پی جایگزین عوض شود.

قابلیت اسکریپت نویسی میکروتیک اختیارات شما را خیلی افزایش میدهد، میتوان به راحتی اسکریپتی روی میکروتیک نوشت که با قطع شدن ارتباط اینترنت شما با آی پی خارجی کلا اینترنتی که از وایرلس میکروتیک میگیرید قطع شود و به هیچ عنوان آی پی اصلی شما شناسایی نگردد.

برای اینکه بهتر موضوع را بیان کنم نمونه دیگر اینکه، در صورتی که ارتباط اینترنت شما با آی پی های خارجی کند هست و هنگام تست سرعت آزمون آیلس یا تافل با ارور مواجه میشوید ولی سرعت اینترنت شما بدون آی پی خارجی کند نباشد، میتوان با قرار دادن یک سرور واسط در داخل ایران این مورد را نیز بهینه سازی نمود، که هنگام برگزاری آزمون مشکل نداشته باشید.

البته قابلیت های میکروتیک به همین موارد ختم نمیشود، امکانات و عملکرد آن بسیار فراتر از این موارد میباشد ولی در این مقاله سعی کردیم بصورت بسیار ساده سیستمی را معرفی کنیم که شما با اتصال به آن و به واسطه کانفیگ انجام شده داخل آن براحتی روی همه دستگاه های موبایل یا لپ تاپ و غیره خود یک ای پی خارجی نظیر ترکیه و یا کشورهای اروپایی و آمریکایی داشته باشید که بدون ریسک شناسایی شدن باشد و هیچ کاهش سرعتی نیز نداشته باشد.

آزمون آنلاین تافل و آیلتس با آی پی خارجی


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *