021-91008989

جلوگیری از لو رفتن آی پی ایران در سایتهای خارج

شاید برای شما هم سوال باشد که اگر مثلا من با یک سایت، صرافی آنلاین مانند بایننس، یا سایر سایتهایی که ایران را در لیست تحریم خود قرار داده اند بخواهم کار کنم به چه طریقی میتوانم کار کنم که هویت آی پی اصلی من که برای ایران هست لو نرود؟

جواب این سوال شاید در ذهن خیلی از مخاطبین گرامی راحت باشد و احتمالا فکر کنید با VPN های عمومی یا پراکسی و … میتوانم اینکار را انجام دهم. بله شما با VPN های عمومی میتوانید اینکار را انجام دهید ولی مسئله اصلی اینجا هست که اولا امنیت VPN های عمومی به هیچ عنوان تضمین شده نیست و همچنین همیشه دارای قطعی هایی هست که ریسک لو رفتن آی پی اصلی شما را بسیار بالا میبرد.

برای این منظور راه های دیگری نیز وجود دارد که شما با امنیت بالاتر و ریسک 0 بتوانید معاملات تجاری خارجی خود را انجام دهید مثلا یکی از روش های نسبتا ساده این هست که شما میتوانید یک سرور مجازی یا همان وی پی اس (VPS) تهیه کنید و همیشه امورات خود را از داخل VPS یا همان سرور مجازی انجام دهید، در این روش با توجه به اینکه همه عملیات داخل سرور اجرا میشود هیچ اطلاعاتی از آی پی شما در دسترس سایتهایی که با آنها کار میکنید وجود ندارد، مثلا شما از سرور مجازی خود برای ورود به بایننس و معامله در آنجا استفاده میکنید و وسط معامله یک لحظه اینترنت شما قطع میشود در این حالت ریسک لو رفتن آی پی شما صفر هست چون اطلاعات شما فقط از طریق خود سرور مجازی بایننس که با آن کار میکنید تبادل میگردد و هیچ مشکلی برایتان پیش نخواهد آمد.

البته کار کردن با وی پی اس یا سرور مجازی میتواند مشکلات و سختی های خود را نیز داشته باشد ولی برای ریسک 0 آن میتواند سختی را چشم پوشی کرد، مثلا یکی از مشکلات اساسی کندی و قطعی خود اتصال ریموت دسکتاپ سرور مجازی میباشد که شما حتما بایستی دقت کنید سرور از جای معتبر با پشتیبانی تهیه کنید که بتوانید بدون لگ، قطعی و با امنیت بالا با سرور خود ترید کنید.

یکی دیگر از روشهای غیرمعمول برای جلوگیری از لو رفتن آی پی ایران استفاده از 2 عدد روتر میکروتیک هست، شما در این روش میتوانید یک سرور میکروتیک خارج اجاره کنید و یک دستگاه روتر میکروتیک برای منزل یا محل کار خود تهیه کنید و میان این دو میکروتیک ارتباط امن خود را برقرار کنید سپس تنظیم کنید که همه ترافیک های شما از داخل تانل، وی پی ان و یا هر روشی که تنظیم نموده اید عبور کند، شما در این روش میتوانید بر روی میکروتیک سمت خودتان کانفیگی انجام دهید که اگر تحت هر شرایطی اینترنت قطع شود، یا ارتباط سمت شما با میکروتیک خارج قطع شود کلا ارتباط شما با اینترنت که آی پی ایران شما باشد قطع گردد. ریسک این روش نیز 0 هست چون طبق کانفیگی که میتوانید انجام دهید در همان لحظه که ارتباط شما با میکروتیک خارج قطع گردد بصورت آنی اینترنت روی روتر میکروتیک سمت خودتان که شما لپ تاپ، موبایل و … خود را به آن متصل نموده اید قطع میگردد و هیچ ریسکی نخواهید داشت. در استفاده از میکروتیک شما میتوانید هم بصورت وایرلس و هم بصورت شبکه کابلی از این قابلیت استفاده کنید و تفاوتی نخواهد داشت که از چه طریقی به میکروتیک متصل میشوید. حتی شما میتوانید با تهیه میکروتیک های نسخه hAP Lite که بسیار خوش قیمت هستند و امکان استفاده از آن با کابل میکرو USB وجود دارد همیشه آنرا همراه خود داشته باشید و در مسافرت یا داخل ماشین نیز اینترنت خود را با همان آی پی ثابت یا اینترنت متصل به میکروتیک خارج خود برقرار کنید و بدون ریسک به کارهای روزمره خود بپردازید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *